Онлайн Сонник

Поиск:

 ASISTENT MEDICAL IN BLOC OPERATOR

Profilul candidatului

\r\n

– Persoana disciplinata, comunicativa, buna colega, cu atentie distributiva, onesta, loiala, prezentabila, amabila, echilibrata psiho-emotional, competenta in domeniile: asistent medical in chirurgie;
– Studii medii (colegiu) sau studii superioare (facultate de medicina);
– Minim 5 ani de experienta ca asistent bloc operator, virsta <35 ani;
– Un traseu profesional cu nu mai mult de 3 locuri de munca anterioare;
– Recomandare si persoana de contact pentru referinte de la ultimul (penultimul) loc de munca;
– Cunostinte operare PC.

\r\n

Descrierea postului

\r\n

– Respecta regulile din blocul operator privind circuitul, purtarea echipamentului specific salii;
– Primeste pacientul in blocul operator, il identifica, il pregateste fizic si psihic pentru operatie;
– Pregateste echipamentul, instrumentarul si materialele pentru operatie;
– Utilizeaza adecvat tipurile de dezinfectante: spectru de actiune, concentratie, modul de utilizare;
– Respecta modul de pregatire a instrumentelor pentru sterilizare;
– Respecta normele de asepsie si antisepsie;
– Raspunde de calitatea actului medical.

\r\n

Beneficii

\r\n

– Mediu de lucru profesionist, echipa tinara,
– Aparatura moderna si performanta,
– Pachet salarial motivant.
– Program de lucru in schimb, peste o zi.

\r\n

Va rugam, sa ne expediati CV-urile Dvs., la adresa electronica info@sancos.md

\r\n\r\n\r\n

Дата: 2012-06-22
[1198 Просмотров]
Заработная плата: --

Санкос
Тел.: 441253; Фах: 321500
WebSite: http://sancos.hq.md
Начало - О нас - Поиск - Регистрация - Партнеры - Помощь - Контакты